2013 yazının elbise modası


2013 elbise ve abiye modası

Şu günlerde moda denen olgunun belkide en renkli ve canlı günlerini yaşamaya başladık, havalar ısındı denizler köpürdü ve rengarenk elbiseler sokaklarda vitrinlerde hayatın her anında boy göstermeye başladı. 2013 yılı bir çok farklı stil ve trende ev sahipliği yapıyor bunların dışında geçmişin izlerini taşıyan nostaljik çizgilerde, tekrardan hayatımıza girmeye başladı. İşte 2013 elbise modelleri ile ilgili ilk söyleyebileceklerim bunlar. Şimdide stil ve tarz olarak hangi elbise modellerinin bu sene bizlerle birlikte olacağını inceleyelim.

Kısa Elbise Modelleri

Tarz olarak uzun bacaklı hanımlara daha çok yakıştırsamda, bacak boyunun kısa elbise modelleri seçerken pekte bir önemi olduğunu söylemem. Yakıştımı kaçırmayacaksınız, birde fiyatı uygun ise kaçırmayacaksınız.

Bu sene ise dantelli, etek uçları püsküllü modeller vitrinlerde yerlerini aldı, özellikle zaranın dantel detaylı modelleri bana göre sezonunu en iyileri diyebilirim.

Uzun Elbise Modelleri

Daha çok balolarda, mezuniyet balolarında özellikle , düğünlerde, nişanlardai kına geceside bunlara dahil giyebileceğiniz bir çok farklı uzun elbise modelini giyim markalrının mağazalarında bulabilirsiniz. Abiye elbise modellerine ben bu kategorinin içine dahil ediyorum. Peki kimler bu elbise modellerini giymeli?

kısa hanımlar dar kesim uzun elbise modellerini rahatlıkla giyebilerler, genelde güzel abiyeler ve ucuz abiye modelleri arayanlarda bu elbise modellerini giyebilirler. 2013 elbise modelleri , uzun elbiseler olmadan bana göre bir hiçtir.

Çiçek Desenli Elbise Modelleri

Geldik benim en sevdiğim kısma, çiçek desenleri dediğimizde bana göre ilk akla gelen markalar, mango, zara, esprit, desigual, koton yani genel olarak ispanyol moda markaları yaz için oldukça zarif çiçek desenli elbiseler  ürettiler. Tatilde bence ilk tercihiniz mayo üzerine veya serin deniz rüzgarlarını yakalamak ve elbiseniz o rüzgarlarda sallanmasını istiyorsanız çiçek desenli elbise modellerine hep beraber merhaba diyelim.

Yaz Sezonu Elbise Modelleri

İncelediğim kadarı ile , ilk olarak çizgili modeller ile yaza merhaba diyen birçok marka mevcut. Çizgili mnochorome modellerde diyebiliriz , oldukça şık ve aykırı bir hava yaratıyor elbiseler üzerinde. Her zamanki kıyafetlerden sıkılanlar için bence bir göz atmanız gerek, koton, ve zara ilk durağınız olmalı. Bunların dışında püsküllü modeller, geceler için dekolteli sırtı açık abiye elbise modelleri, kısa abiyeler, yaz için hem serin hemde fresh bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Çantalarımız Olmasaydı

Bir hanımın olmazsa olmazıdır çantalar. Uzun yıllardır moda evleri ve tasarımcılar en güzel çantaları üretmek için çalışıp duruyorlar ve birbirinden farklı tasarımlara imza atıyorlar. Peki ya çantalarımız olmasaydı ne olurdu?Bu soruya hiçbir kadının cevap veremeyeceğine eminim. Zira onca gerekli malzemeyi bir bakkal poşetinde taşımamız mümkün değil. Birde şu gece elbiselerini bir düşünün. Kombin yapacak bir aksesuarımız olmaması ne kadar kötü olurdu değil mi? Tazelememiz gereken makyajımız için mekanların içinde bu iş için görevli insanlar olurdu.

Bazen çantasız da kısa süreli dışarı çıkabiliyoruz. Ama evden ayrılacağımız süre 3 saatten fazlaysa bir çanta takmalıyız kolumuza. Başka çaremiz yok. Hazır konu çantadan açılmışken bir blogger arkadaş edindiğimi burdan söylemek istiyorum. En güncel çanta modellerini yayınladığı bloguna sizde bir göz atın.

Çanta ve Elbise Seçimi için Tıkla

Gece İçin Çanta Seçimi

Gece dışarı çıktığımızda çanta seçimi hayati bir önem taşıyor.Harika bir elbise giymiş olsak ve bu elbiseyi mükkemmel bir ayakkabı ve aksesuarlarla taçlandırsak bile, yanlış çanta seçimi bu görüntüyü yerle bir edebilir.

Gece katılımlarında seçeceğimiz çantanın kıyafetimizle olan renk uyumu oldukça önemlidir. Genellikle ayakkabı ile aynı renkte bir çanta seçimi bilinen en genel yargı. Fakat bu son derece gerekli değil. Ayakkabımızın rengine uyumlu bir seçim bile gideceğimiz partide kurtarıcımız olabilir. Mesela pastel tonlarda bir ayakkabı giyindiysek,giydiğimiz tonu kaldırabilecek pastel tonlu bir çanta kurtarıcımız olabilir. Ya da zarif ve kare formlara sahip bir çanta elbisemizle çok şık durabilir. Böyle günlerde en kolayı ise siyah bir kombin ve rugan ayakkabılarla uyumlu, rugan bir çanta seçmek olacaktır. Detaylara verdiğimiz önemi de unutmayalım.

Yeni bir çanta almak için zorlanıyorsanız aşağıdaki güncel bloga bir bakın faydalı olabilir.

En güzel Çanta Modelleri

Elbise Modelleri 2013

binlerce marka binler farklı elbise modeli, hepsi farklı tarzlara hitap ediyor. bunların tamamını incelemek neredeyse imkansız değil mi.? bu yüzden şöyle güzel bir internet sitesi olsada tüm elbiseleri bir arada görebilsek elimizde kahvemiz, hangi modeli alacağımza karar versek fena olmazmı. Evet diyenler için tüm elbise modellerini tek bir adreste toplayan bir web sitesi var adı abiye budur. muhteşem bir site. tüm modelleri, aradığınız tüm markaların elbise modellerini kaliteli, yeni sezona ait koleksiyonları ve modaya dair her bir şeyi abiye budurda bulabilirsiniz şimdilik benden bu kadar öptüm byee.